24.03.2019

חברת השילוט מרקעים צינזרה את קמפיין מפלגת צדק חברתי

אסדות גז ליד החוף הורגות

24.03.19 – חברת השילוט מרקעים-חוצות זהב סירבה להעלות את קמפיין צדק חברתי על שלטיה  – פעם ראשונה שחברת שלטים הופכת עצמה לצנזור!

מפלגת צדק חברתי השיקה השבוע קמפיין חוצות שמזהיר מהנזקים שייגרמו לציבור כתוצאה מקרבתן של אסדות הגז לחוף.
במפלגה, ששמה במוקד את המאבק להרחקת האסדות, החליטו להשקיע בקמפיין שנוי במחלוקת.
בשלטים ניתן לראות תמונות של מצבות אבן מעל תלולית עפר – ועליהן תמונות של פעוטות עם כיתוב של שמם הפרטי. זאת, לצד המשפט "אסדות גז בקרבת החוף הורגות. הצביעו למען החיים".

הרצון לזעזע את הצופים הצליח מעבר למצופה. חברת השילוט מרקעים-חוצות זהב סירבה להעלות את הקמפיין על שלטיה בטענה שהוא פרובוקטיבי מדי.
לשמחתנו – חברות השילוט מקסימדיה ודיל טוב הסכימו לכך.

משרד הפרסום זרמון: ההחלטה של חלק מחברות השילוט להפוך עצמן לרגולטורים בבחירות – היא דבר חדש!

משרד פרסום זרמון: "לאורך כל סוף השבוע ניסינו לשכנע את חברות הפרסום להעלות את הקמפיין ולא הצלחנו.
הבוקר איתרנו שתי חברות שילוט שהסכימו ללכת איתנו, תוך התחייבות שלנו שאם נידרש לשנות את הקמפיין על ידי ועדת הבחירות נעשה זאת.
עם זאת, ההחלטה של חלק מחברות השילוט להפוך עצמן לרגולטורים בבחירות – היא דבר חדש", אמר על כך הבוקר אילון זרמון, איש הפרסום של המפלגה.

לדברי זרמון, "יש חוקים ברורים שאנו תמיד עובדים לפיהם בפרסום הזה. ראינו כבר מקרים שבהם לחץ של החרדים הביא לכך שראית פחות גוף חשוף על השלטים. אבל בעולמות תוכן של פוליטיקה – עם מסרים חדים, כואבים ודרמטיים – נדיר לראות חברות שילוט חוצות שמחילות רגולציה עצמית. זו אחת הפעמים הראשונות שחברת השילוט החליטה בעצמה להוריד את השילוט.

"אני מאמין שמעבר לשיקול הנוגע לפרובוקטיביות של השלט, יש פה סיפור של מפלגות גדולות שמייצרות מלחמה על כל שלט. כתוצאה מכך, השלטים מתייקרים ואנו כמפלגה קטנה מתקשים להתמודד עם כך. חברות שילוט החוצות מחוברות למפלגות העשירות והגדולות, ומנצלות את המצב להעלות המחירים", הסביר.

זרמון אמר: "אם השלט הזה היה של מפלגה גדולה היו מאשרים אותו ומתמודדים אחר כך עם טיעוני הבעד והנגד. לא היו חוששים שאותה מפלגה תצטרך להחליף את השלט. הם חששו בתחילה שאין לנו את האמצעים הכלכליים לשלם שוב על הייצור וההתקנה מחדש של השלט במקרה שידרשו מאיתנו להחליף אותו. אבל בסופו של דבר הסכמנו שנשלם על כך.

"מי שמכיר אותי יודע שהטיעון לפרובוקטיביות הוא טיעון עמו אני מתמודד כבר הרבה שנים.

מעולם לא נתקלתי בחברה מסחרית שמחליטה לבטל עלייה של שלטים רק כי למישהו השלטים נראו פרובוקטיביים מדי, על אחת כמה וכמה כשמדובר בשלטים פוליטיים".

"הרי בהגדרה הבחירות האלו אגרסיוויות ופרובוקטיביות. מימין אנו רואים חיקויים של נכי צה"ל ומשמאל קוראים לראש הממשלה גזען".

זרמון הוסיף כי למרות שמדובר בקמפיין נגד האסדות שנמצאות במישור החוף הצפוני, הוא לא יעלה רק בצפון הארץ. "המעוז הפוליטי שלנו הוא בצפון, אבל השלטים יעלו גם במרכז. יש הרבה מאוד דוגלי צדק חברתי גם באשדוד, אשקלון, ירושלים והמרכז", אמר.

ראשי מפלגת צדק חברתי הם יוני ספיר וגד הרן.
פרט למאבק להרחקת אסדות הגז מהחופים, המפלגה חותרת למעבר מהיר לשימוש באנרגיות מתחדשות ומלחמה בהתחממות הגלובלית, כמו גם הגדלת הקצבאות לנכים ולקשישים.

הטווח של מחירי שילוט החוצות בתקופת הבחירות הוא רחב. חבילת פרסום של 200 שלטי חוצות ברחבי הארץ עולה מאות אלפי שקלים. עם זאת, שלט אחד בודד וענק בנתיבי איילון בתל אביב יעלה 300 אלף שקל למשך אותה תקופה.

לקריאת הכתבה בדה מארקר לחצו כאן