מצע המפלגה

לעיון במצע המלא לחצו כאן

המשאב החשוב ביותר הוא המשאב האנושי, עליו צריך לשמור מכל משמר, ואותו צריך לטפח.
החברה נמדדת גם עפ"י יחסה לאוכלוסיות המוחלשות כולל קשישים ואנשים עם מוגבלות.
האדם אינו נפרד מסביבתו ועל מנת לאפשר קיום בבריאות ובכבוד לבני האדם, עלינו לשמור ולא להרוס את הסביבה.

להלן חלק מהנושאים המופיעים במצע:

סדר יום חברתי – כלכלי חדש

מפלגת צדק חברתי מתחייבת להביא בפני הכנסת לאישורה הצעת "חוק יסוד – התקיימות בכבוד" המבטיחה לכל אזרח בסיס כלכלי לקיומו בכבוד, כנדבך נוסף ל"חוק יסוד – כבוד האדם וחירותו". לחצו כאן למידע נוסף

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לתמוך במאבקם של ארגוני הנכים להעלאת קצבאותיהם לחיים המאפשרים חיים בכבוד. הסכום ייקבע בהתאמה אינדיבידואלית על-פי צרכיו ותנאיו של האדם עם המוגבלות, אך לא יפחת ממינימום של 5,300 ₪ לחודש, ויתעדכן על-פי עליית השכר הממוצע במשק.
לחצו כאן למידע נוסף

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול להעלאת קצבת הזיקנה הבסיסית על-פי מיתווה וועדת ששינסקי (כ-5,300 ₪ ליחיד וכ-7,500 ₪ לזוג), ולהצמדת הקצבה לעליית השכר במשק. לחצו כאן למידע נוסף

בנוסף, מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול:

  • לצמצום העוני המעמיק, הקטנת הפערים החברתיים וחיזוק מעמד הביניים הנשחק.
  • להקטנת יוקר המחייה והגדלת כושר הקניה של הציבור למוצרים בסיסיים כגון מזון, גידול ילדים, בריאות ותרבות.
  • לקידום בניה ושיקום של הדיור הציבורי, ומתן פתרונות של דיור בהישג יד לזוגות צעירים וזכאים, ע"י שורת צעדים שעיקרם פרויקט לאומי בהובלת הממשלה, תוך הוזלת מחירי הקרקע על-פי קריטריונים גאוגרפיים וסוציו-אקונומיים.
  • להקצאת משאבים להקמת דיור מוגן, בתי אבות, בתי חולים סיעודיים ומרכזי יום.
  • להצבת החינוך כיעד לאומי אסטרטגי. נפעל לחיזוק מעמד המורים, ולקביעת מדיניות חינוכית ארוכת טווח, שיובילו לקידום האוכלוסייה הישראלית ביחס להישגים של המדינות המובילות בעולם. נקדם הקצאת משאבים לבניית תשתיות חינוך מודרניות, תוך מתן דגש לחיזוק החינוך בפריפריה.
  • לחיזוק הפריפריה, ע"י מתן עידוד לפרויקטים ולפעילויות תומכי פריפריה.
  • להקטנת הריכוזיות במשק והגנה על כספי הפנסיה וזכויות המיעוט.

אסדות הגז

ההחלטה למקום אסדות גז בקרבת החוף היא טעות קשה ומסוכנת שיש לתקנה עכשיו, לפני שיהיה מאוחר! אסדות גז בקרבת החוף הן פיגוע בריאותי, סביבתי, כלכלי וביטחוני. מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול להרחקת אסדות הגז ללב ים, רחוק מהחוף. לחצו כאן למידע נוסף

מפרץ חיפה

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול להוצאה לפועל של נייר העבודה הממשלתי "דו"ח מקינזי", או בשמו האחר "מפרץ החדשנות" להרחקת התעשיות המזהמות ממפרץ חיפה. לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

תחנות כח מקומיות

מפלגת צדק חברתי תומכת במאבק 2020.

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול לביטול המצב של "המערב הפרוע", בו יזמים פרטיים פונים לחברי קהילות קטנות ומפתים אותם להקים תחנות כוח בשטחם תמורת סכומי כסף גבוהים, ותחת מסווה של "אנרגיה ירוקה", כאשר למעשה מדובר בתחנות מזהמות, מוּנָעות בגז. מצב זה מוביל לסכסוכים קשים הן בתוך היישוב, בין התומכים למתנגדים, והן בין ישובים שכנים כאשר יישוב אחד נהנה מהתמורה הכספית והאחר "נהנה" רק מזיהום ותחלואה. לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

ישראל 2030 בריאה וירוקה 

מפלגת צדק חברתי גאה לאמץ באופן מלא וללא סייגים, את מסמך "ישראל 2030 בריאה וירוקה" כפי שנכתב והוסכם ע"י 15 ארגונים ירוקים, ומתחייבת לפעול ליישמו. לחצו כאן למידע נוסף. 

משבר האקלים הגלובלי

לא נוכל להגיד לילדנו שלא ידענו…

אנו ניצבים בפני אחד האתגרים הגדולים ביותר לגורל האנושות כולה, וממשלת ישראל טומנת את הראש בחול וממשיכה במדיניות שלא רק לא פותרת, אלא אף מעצימה את הבעיה.

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול למדיניות אחראית של ישראל בהקשר לפליטות המזהמים לאוויר, ולהציב את ישראל בחזית המדינות הפועלות למניעת משבר האקלים הגלובלי. לחצו כאן למידע נוסף

מעבר לאנרגיות מתחדשות

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול לשימוש בגז שהתגלה כפתרון ביניים בלבד, כאשר המטרה היא מעבר מהיר ככל הניתן למשק מבוסס על אנרגיה מתחדשת.
ניתן וחייבים לשנות כיוון, ובמקום גז יקר ומזהם, להגיע ב 2030 ל 60% אנרגיה מתחדשת, וב 2050 ל 90%.
אנרגיה סולרית היא גם זולה יותר וגם נקייה יותר.

מפלגת צדק חברתי מתחייבת להעביר את ישראל לשימוש באנרגיה מתחדשת, נקיה וזולה.

לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

בינוי שפוי

מפלגת צדק חברתי תומכת במטה האבק של בינוי שפוי.

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול ע"מ שאישורי בניה יינתנו לאחר עבודת תכנון מסודרת הכוללת תשתיות בסיסיות הדרושות לקיום אורח חיים סביר של האזרח. בתשתיות הכוונה לתחבורה ציבורית, בתי ספר, גני ילדים, תשתיות מים, ביוב, ניקוז, חשמל ועוד. מוזר שצריך לשם כך מאבק אזרחי… לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

הוצאת עגלת התחבורה מהפקק

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול לשינוי במדיניות וסדרי העדיפויות, לקידום התחבורה הציבורית, על מנת להקל משמעותית על בעיית הפקקים ולתת פתרון אמיתי לכלל חלקי האוכלוסייה. לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

מערכת הבריאות

על אף שהרופאים והאחיות במדינת ישראל הם מהטובים בעולם, כל אזרח במדינה שנאלץ להתמודד עם מערכת הבריאות יודע וחווה על בשרו את מצבה העגום של המערכת הנמצאת על סף קריסה. מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול לתיקון מצבה הירוד של מערכת הבריאות בישראל, בדגש על מתן טיפול רפואי שוויוני ואיכותי לכל תושב במדינה ללא קשר למקום מגוריו, מוצאו ומצבו הכלכלי. כחלק בלתי נפרד משיקום המערכת, המפלגה תומכת במאבק האחים והאחיות להוספת תקנים ולשיפור תנאי העסקתן. לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

הצלת החקלאות הישראלית

ללא חקלאות חזקה אין ביטחון תזונתי לתושבי מדינת ישראל. מפלגת צדק חברתי רואה בחקלאות כאחת מאבני יסוד המדינה והחברה הישראלית. לצערנו, אנו עדים למאות חקלאים אשר נאלצו לנטוש את התחום. מפלגת צדק חברתי מתחייבת לפעול לשינוי מגמה זו למען הצלת החקלאות הישראלית. לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

שוויון זכויות גם לקהילה הגאה

מפלגת צדק חברתי רואה בשוויון ערך יסוד בסיסי ותומכת בשוויון זכויות גם לקהילה הגאה.
כפועל יוצא מהגדרת השוויון, מפלגת צדק חברתי מתחייבת לתמוך הן בתיקון חוק הפונדקאות והן בהשלמת התיקון לחוק הפרשנות, תיקון הקובע כי בכל מקום בדין הישראלי שיש בו התייחסות לאיסור אפליה יתווסף האיסור על אפליה מטעמים של נטייה מינית או זהות מגדר. באופן זה לא יהיה צורך בעתיד לשנות כל חוק בנפרד. לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

רפורמה חוקתית בתחום הקנאביס ("לגליזציה")

בשנת 2019 זה כבר ברור, יש צורך ברפורמה חוקתית מיידית בנושא הקנאביס.

מפלגת צדק חברתי מתחייבת לקדם לגליזציה לצריכה אישית ואי הפללה שתחזק את התעשייה, תיצור מקומות עבודה חדשים, ומעל הכל תשים סוף למצב בלתי נסבל, בו חולים ומטופלים צריכים לעבור מסכת עינויים בירוקרטית רק לשם שימוש בצמח פשוט. לפרטים נוספים אנא קראו את הפרק הרלוונטי במצע.

לעיון במצע המלא לחצו כאן